Y2017.. Reti Toriella

Reti Toriella

Looduseõpilane, kes õpib lindudelt ja loomadelt, puudelt ja kividelt, taevalt ja veelt.

Usun, et vaid puhtas looduses on tervise lätted.

Indiaanikunst kui suhtlemine vaimumaailmaga - tervendavad ja harmooniat loovad liivamaalingud,  rituaalne käsitöö ja kaitsvad amuletid, tootemloomade ja hingelindude kutsumine ja koostöö nendega, sulgede abil tulevikku vaatamine ja ühendusse astumine  Loojaga. Unenäopüüdjate ja Medicine Wheel (eluratas) õpetus -  pühad sümbolid ja abilised nii pimeduses kui valguses. Maaema hoidmise ja kaitsmise rituaalid.

Jagan oma teadmisi ja õpetusi igal suvel lastele indiaanilaagrites, viin läbi töötubasid täiskasvanutele. Tegelen kunstiteraapiaga, loovusinspiratsiooni   ja tervendava maalimisega, juhendan ja julgustan.

ELU INDIAANIKODUS

Tipi avatud reedel, laupäeval, pühapäeval

Iga huviline võib sisse astuda ja kuulda-näha, kuidas preeriaindiaanlased on elanud, mida teinud ja kuidas olnud. Rääkida ise ja kuulata lugusid maast ja taevast, loomisest ja hävitamisest.

Reedel – kell 17  või 18 Medicine Wheel töötuba, teadmised ja praktika. Kuidas rakendada nelja elemendi jõudu oma elus. Maagiaratta valmistamine.

Laupäeval – hommikul lastele juturing indiaani laste elust

Kell 11 - Tänulikkuse liivamaalingu alustamine ( iga soovija saab osaleda) ja õhtuks rituaalne lõpetamine. Maalimine kestab kogu päeva.

Pühapäeval – hommikul lastele muusika- ja trummiring

Kell 11 – kaitsva amuleti valmistamine nahast, sulgedest, kividest, luudest jms.

Kontakt: reti.toriella@gmail.com, mobiil 55938969

Reti Toriella

Kontakt: reti.toriella@gmail.com, mobiil 55938969

Minu oskused ja kogemused:

Kogu senine elu on olnud seotud muusika ja kunstiga. Kord rõhuasetus muusikal, kord kunstil. Alates hetkest, mil otsustasin alustada kunstiteraapia õpinguid Tallinna Ülikoolis, olen neid kahte omavahel ühendades saavutanud tasakaalu ja iseenda parema mõistmise. Mõlemad, nii kunst kui muusika on tekkinud inimeste tunnete ja elamuste väljendamise vajadusest aastatuhandeid tagasi. See vajadus elab ka minus ja aeg-ajalt tahab kaasa haarata ümbritsevaid inimesi.’

Andes edasi oma oskusi ja kogemusi tunnen rõõmu, et suudan olla abiks imeliste helide ja kaunite piltide loomisel, mis väljendavad kõiki inimlikke tundeid ja meeleolusid.

Minu süda tuksub indiaani trummi rütmis ja minu vaim hõljub lõkke suitsus. Indiaani rahvaste tarkused ja uskumused on mulle hingelähedased ning oma teadmisi

olen jaganud kõigile kuulda soovijatele.

Reti Üpraus

www.torierlla.eu