Y# aukylalisena alati, sel aastal kaugelt Prof. Sergei Strekalov

Professor Sergei Strekalov MD, PhD, Grand Doctor of psychology, Sankt – Peterburist.

Ta on praegusel hetkel üks transpersonaalse psühholoogia juhtivaid spetsialiste Venemaal, samuti transpersonaalse psühholoogia psühhoterapeut, kes on kantud ühtsesse euroopa reestrisse. S. Strekalov on Rahvusvahelise Transpersonaalse Assotsiatsiooni „WHOLEWORLD“ rajaja ja president ning paljude psühholoogiaalaste treeningprogrammide ning õppekursuste autor.


Sergei Andrejevitsh Strekalov sündis Leningradis 1956. aastal. Ta lõpetas Meditsiini Instituudi ja omab arsti diplomit.

Kuni 1992. aastani oli ta teadusliku bioenergeetika labori juht. Tema töö teemaks ol psüühilise enesereguleerimise metoodikate väljatöötamine bioloogilise tagasiside meetodite põhjal. Uuriti inimese mõistuse muudetud olukorda suunatud visualiseeringute ja hingamise psühhotehnikate ajal (rebirthing ja vivation). Esimest korda viidi läbi inimese objektiivne hinnang sügava hingamisprotsessi ajal, jälgides tema füsioloogia muudatusi, kliiniliste, biokeemiliste ja psühholoogiliste meetodite abil. Uuringute tulemused vormistati rahvusvaheliste konverentside ettekannete näol. Tärganud huvi inimese sisemaailma, teadvuse muutunud olukorra ja uute psüühika võimaluste vastu, kannustas Sergeid uurima erinevaid psüühilise enesereguleerimise meetodeid, erinevate rahvaste ja ajastute tänapäevaseid ja iidseid psühhoteraapilisi traditsioone.

Alates 2002. aastast organiseeris ja viis läbi enam kui 20 ekspeditsiooni „väega kohtadesse“ Eestis, Lätis, Leedus, Türgis, Indias, Egiptuses, Prantsusmaal, Karpaatide-, Krimmi-, Kaukaasia- ja Koola poolsaare mägedesse. 2010. aastal läbis Santiago Tee, kui palverändur, mööda Hispaania territooriumi kuni jõudis apostel Jakobi säilmeteni Santiago de Compostela linnas.

Tunneb hästi filosoofia küsimusi, usu ajalugu ning paljude rahvaste ja ajastute spirituaalseid traditsioone. On mitmeid kordi esinenud rahvusvahelistel konverentsidel, mis pühendatud integratiivse psühholoogia küsimustele.

On autoriks enam kui 30 teaduslikule ja populaarsele artiklile. „Elu kui hinge evolutsioon“, „Isiklik reaalsus“, „Dialoog häältega, meetod ja praktika“ monograafiate autor. On korraldanud ja läbi viinud enam kui 15 rahvusvahelist konverentsi, mis oli pühendatud vaimse pärandi ja transpersonaalse psühholoogia ja laia valdkonnaga psühhoteraapia küsimustele.

Tohutu isiklik praktiline kogemus lubas tal viia läbi seminare laias diapasoonis: alates enesetundmisest kuni eduka äri juhtimise meetoditeni, eneseabiga isiklike probleemide lahendamisest kuni vaimse tee otsinguni. S. Strekalovi õpilased viivad läbi nii enda kui tema poolt väljatöötatud seminare viie riigi erinevates linnades.

Aastatel 1988 - 2009 viis läbi enam kui 800 seminari pikkusega 1-2-st päevast kuni 14-21 päevani Balti riikides, Ukrainas, ja Venemaal, nii linnades kui väljaspool, gruppide arvukus oli 10 kuni 150 inimeseni, kus osales ligikaudu 22 000 osalejat.

Tema seminarid puudutavad „tavalisi“ asju ootamatust vaatevinklist: oma tunnete juhtimine, oma keha ja mõistuse võimete ebatavaline kasutamine, uute võimete ja loovuse arendamine, peresuhete küsimused, äri, tervendamise küsimused ja palju muud. Venemaa Professionaalse Psühhoteraapia Liiga tegevliige.

+79112163563

lifer2008@gmail.com

Skype: ayurkwholeworld

www.wholeworld.ru

2015. aastal  asendasid tema kolleegid ja õpilased, olid tegelikud  perekondlikd põhjused