Väega roosimoos, - roosivein ja - roosihüdrosool.

"Väekohas kasvanud roosidest, Väega roosimoos, - roosivein ja - roosihüdrosool. Enda kohta: Väekoha hoidja, vaimse arengu alane nõustamine, Väega tervendamine, refleksoteraapia."

 

Roos - igavese Armastuse sümbol.

Roos on sama vana kui maailm – arheoloogilised leiud dateerivad vanima roosi aega 40 miljonit aastat tagasi.

Teadaolevatest eeterlikest õlidest on roosiõlil kõige keerukam kompositsioon – selles leidub üle 400 keemilise ühendi

Roosi sagedus - 320 MHz

Tallinna kloostriaedades kasvatati 13. sajandil kultuurroosi kui ravimtaime, millest tehti raviotstarbelist roosiveini, roosivett ja roosisiirupit.

Omadused: antidepressant, antiseptik, afrodisiakum, viirusevastane, kudesid kokkutõmbav, pehmendav, lahtistav, reguleerib isu, rahustav, toniseeriv.
Aitab, kui on: astma, purunenud kapillaarid, köha, sünnitus, depressioon, kuiv nahk, ekseem, kõrge palavik, peavalu, herpes, unetus, küps ja tundlik nahk, stress, nahaprobleemid ja kortsud.

Psühho–emotsionaalne: Roos muundab viha, pettumuse ja kurbuse energia enesetäiendamise energiaks ja aitab probleemile anda objektiivse hinnangu. Aitab leida harmooniat energiasüsteemides: aura-kosmos, aura- keha, aura-vaim. Inimesed kes kasutavad pidevalt roosiaroomi, kutsuvad esimesest pilgust esile sümpaatiat oma särava auraga ja sõbralikkusega. Roos aitab tunda rahulolu üksindusest ja vältida kollektivismi. Parandab käitumishäireid, kõrvaldab neuroose, suurendab töö efektiivsust.

Aitab hoida kõrgemat sagedust.

Üldised näidustused roosi kasutamiseks oleks järgmised: peavalu, nohu, soolenakkused, ülihappesus, gastriit, vistrikud, depressioon, stress, hingamisteede nakkused, valuline menstruatsioon, PMS jt. hormonaalprobleemid, põletikud, unetus, nõgestõbi, palavik, rahutus, lööve, psoriaas, silmade väsimine, põletused ja villid, hambavalu, ninaverejooks.
Roosilehed ja kroonlehed sisaldavad C-vitamiini ja arvatakse, et need parandavad vereringet. Samuti alandavad need palavikku, väljutavad mürke, ergutavad immuunsüsteemi ja tasakaalustavad jämesoole mikrofloorat. Hiinas juuakse teed tihti pärast sööki, et maitsemeeli puhastada ja seedimist kergendada. Roositee peaks andma ka hea une rahustades meeli ja lõdvestades keha. Roos on eriliselt seotud naistega, aidates vaagnavalude ja menstruatsioonivaevuste korral, parandades libiidot ning korrastades hormoonieritust.

Vaike Martin https://www.facebook.com/vaike.martin