Y2018 kindlasti tulemas Anu Pahka

Millal ja kuidas šamanism su ellu jõudis?
Loomingulise ja vaimse ehk isegi vaimude maailmaga hakkasin suhtlema siis, kui abikaasast lahku läksin ja vajasin midagi hingerahu taastamiseks. Suur aitäh võin öelda nüüd oma endisele abikaasale. Kui suhted nässu läksid, siis hakkasin endas vaimset poolt arendama, et tasakaalu leida. Hakkasin küsimusi esitama. 
Tänaseks oleme kõik andestanud. Andeks anda tuli nii mehele kui endale ja vabaks lasta kõik. 
Olen sõlminud rahu. Läksin Intuitiivteaduste kooli, kus  sain aimu erinevatest vaimsetest praktikatest. Nõiavärk ja šamanism pakkus mulle oma müstilisusega rohkem huvi kui muud teemad ja nii seda rada astuma hakkasingi. 
Esimesena tegin läbi reiki koolitused, siis hakkasin käima šamaanirännakutel. Esimese šamaanitrummi tegin Tõnu Talimaa juures, teise Inge Saare juures. Trumm tuleb teha ise algusest lõpuni. Hiljem Inge kinkis mulle ka pisikese roosa reisitrummi, mida on hea kotti kaasa pakkida, sest ilma trummita ma ei saa. Šamaanirännakutel all ja ülal maailmas käin trummipõrina saatel. Trumm on abivahend, mis ravib ja annab vastuseid. 

Sul on ka teisi väestatud abivahendeid, näiteks ruunimärkidega sau, mis saates sind aitas. Milleks see oli?
Jah. See ei olnudki muuks kui et ta annab tunnetust ja enesekindlust. Iseenda jaoks.

Kelle juures õppinud oled?
Ma olen käinud paljude nõidade töötubades, aga siiani käin igal aastal õppimas tarkade ja väekate naiste juures. Näiteks Thule Lee ehk Leesoja nõia naistelaagrites ja riitustel olen alati kohal. 

Kas sul on tänu saatele nüüd pikk järjekord abivajajatest?
On ikka. Saates osalemine muutis mu elu väga palju. Saade andis mulle eneseusku ja õpetas mul iseennast tundma. Kohati ma ise ka imestasin mõne ülesande lahendamise juures, et kuidas seda tegin. Õpetas ka seda, et tuleb armastust jagada igal hetkel. 
Samuti andis saade julgust avaldada oma nõiaraamat “Nõiakatla tarkuseterad”. Seal sees on palju väikeseid nippe ja tarkuseid ning rituaale, mida saab praktiliselt igaks päevaks kasutada oma elu paremaks muutmisel ja probleemide lahendamisel.
Samamoodi andis saates osalemine mulle julguse avada oma kabinet, kus nõustan ja suunan inimesi. Kes usub ja tahab ka iseendaga tööd teha, see võib abi saada MTÜ Anubise Nõiakatel teenustest.
Praegu tegelen peamiselt noortega ja lastega, aitan neid ja õpetan loodust austama, hoidma ja väärtustama ning parandama omavahelisi suhteid. Teen ka ravimassaaži. 

Kas mõne mure puhul ei saa ka aidata?
Inimest ei saa aidata, kui ta ei usu ja kui ta ajab sõrad vastu. Vägisi kedagi aidata ei ole ka mõtet. 
Loomulik on ka see, et pimesi kedagi usaldada ei saa. Pead end tõestama ja siis ta avastab, et räägidki õigust ja hakkab usaldama. 
Parim on siiski see, kui iga inimene ise ennast aitaks. Inimesed tihti suruvad hirmud ja emotsioonid alla. Need löövad mingil hetkel, kui mõõt on täis, tervisehäda või olmeprobleemideni  välja. 
Esmase teraapiana soovitan lihtsalt füüsilist aktiivsust. See aitab stressi maandada ja mõtteid korrastada. Aga aitab ka, kui ennast lihtsalt tühjaks rääkida.  Indiaanlastel on selline tore asi nagu kõnepulk. Kui kodus on suhteprobleemid, siis väikestest asjadest tulevad suured just seepärast, et teist ei kuulata ära. Kelle käes kõnepulk on, see kõneleb. Teine ootab vaikides oma järge ja kuulab. Oluline on, et ei lähe vaidluseks. Nii saab kõik klaarida. Nii sünnivad lahendused. Meestel-naistel on siiski pisukesed erinevused stressimaandusel. Kui meestel on halb olla, siis mehed peavad leidma sõbra ja temaga koos aega veetma, aga kui naisel on halb, siis peab ta olema üksi ja asja seedima rahulikult. 
Vanad nõiatarkused ütlevad ka seda, et tasub järgida kuufaase. Kahaneva kuu aeg on parim pahedest ja negatiivsest loobumiseks. Näiteks laiskusest ja kõigest, mis on elus takistavaks ja piiravaks. 
Noorkuu ajal tuleb soovida ja oma ellu kutsuda head. Kohe kõva häälega peaks ütlema välja, mida tahad. Suurelt välja ja võimalikult konkretselt. Näiteks: Olen õnnelik. See ei ole nii konkreetne. Aga mis sind õnnelikuks teeb? Seda tuleb öelda.
Täiskuu ajal soovitan seista puu all ja vaadata täiskuud ning kinnitada oma taotlusi.

Kas usud needustesse?
Needustesse ma ei usu. Kuid sõna omab väga suurt jõudu ja väge. Sõnaga võib teha nii head kui kurja.

Kas kõik naised on nõiad?
Nagu öeldakse, et naine sünnib siia ilma tiibadega nagu ingel ja siis on mitu teed – elu jooksul võid need tiivad kaotada ja lakata olemast hea ingel ning hakata kurja tegema või siis kasutada oma väge heategude tegemiseks. 
Vägi on kõigis olemas, kuid ka seda tuleb arendada ja endas tundma õppida.