Y2016 Jana Kriisa - Jooga lastele

Jana Kriisa - Jooga lastele.
Lastel on täiskasvanutele õpetada sama palju kui täiskasvanutel lastele,oleme samal ajal teineteise õpetajad ja õpilased. Lapsed aitavad meeles
pidada, et joogapraktika peaks olema lõbus. Laste sisemine uudishimu, loovus ja ääretu energia inspireerib mind olema avatud mängulisusele minu enda joogapraktikas. 

Mis on lastejooga?
Joogatunnis suundub laps tihti maagilisele rännakule, õppides maailma tundma läbi mängulisuse. Paljud jooga asendidki on tuletatud loomadelt ja loodusest. Joogatunnis valitseb harmoonia spontaanse ja stuktureeritud kava vahel, et võtta arvesse just sellel päeval kokku tulnud laste emotsioone, võimeid ja vajadusi. Lastejooga on lõbusaks mooduseks arendada tähtsaid oskusi keskkonnas, kus ei toimu omavahelist võistlemist. Joogalikud liigutused on rahulikud ja kontrollitud, võimaldades tunnetada ja aksepteerida oma keha ja meelt just sellisena nagu nad hetkel on.

Mida me festivali joogatundides teeme?
Räägime jooga ajaloost, filosoofiast, tervislikust eluviisist. Seejärel teeme 40-minutilise joogapraktika: alustame lõdvestus- ja hingamisharjutustega, mis aitavad keskenduda hetkelolemisele. Järgneb füüsiliselt intensiivne osa, mis lõpeb lõdvestusharjutuste ja muinasjutulise meditatsiooniga. Lõpuks mängime joogateemalisi, teadlikkust arendavaid mänge ning õpime ära ühe ilusa sanskritikeelse sõna.

Telefon: 56202560 E-post: jana.estonia@gmail.com
Laste joogatunnid:  
E  17.00 Viljandi Vaba Waldorfkool  K  17.00 Viljandi Vaba Waldorfkool 
Eratunnid kokkuleppel.


Endast:
1995. aastal asusin elama Londonisse. Turismimajanduse õppimise kõrvalt külastasin järgnevate aastate jooksul paljusid Euroopa riike ja selliseid maid nagu Lõuna-Aafrika, Dubai, Hong Kong, Hiina, Tai. Hiljem Ameerikas ja Bahamal elades reisisin Kanadasse, Kariibimere maadesse ja Indiasse. Avastades välist maailma, avanes mulle tasapisi ka sisemine maailm.  Joogatundi sattusin esimest korda Londonis 1997. aastal. Sellest ajast alates olen kokku puutunud erinevate joogastiilidega, meditatsiooni meetoditega, kohtunud vaimsete õpetajatega.  Šivananda joogani jõudsin 2011. aastal Bahamal sealset aašramit külastades. 2013. aastal läbisin TTC kursuse Londonis svaami Jotirmayananda, svaami Atmaramandanda ja svaami Kailasananda juhendamisel. 
Oma lapsele joogat õpetades tulid mänguhoos kaasa tegema ka tema sõbrad. Nii kujuneski välja Šivananda joogatund lastele.